Bojujete s duševní nepohodou? Odpovědí jsou Bachovy kapky.

Tréma, nervozita, neklid, nebo třeba pocity bezmoci. Všichni se s nimi občas potýkáme, ale málokdo je dokáže zkrotit svépomocí. Účinné řešení je přitom jednoduché. Pomohou vám kombinované Bachovy květové esence.

  • Máte před důležitou zkouškou?
  • Jdete žádat o práci a čeká vás pohovor?
  • Bojíte se rozhodnutí, které budete muset udělat?
  • Nebo právě procházíte mimořádně stresujícím obdobím, kdy máte pocit, že na vás všechno „padá“ a nevidíte žádné východisko? To všechno jsou situace, které nám přináší nejen psychickou nepohodu a napětí, ale mohou vyústit i v psychosomatické problémy.

Trápí vás duševní nepohoda a necítíte se komfortně ? Možnou odpovědí jsou Bachovy kapky.

Většina lidí proto logicky hledá to, co by jim pomohlo takové krize zvládnout. V rychlém tempu moderního života však často opomíjí tradiční metody, které znali už naši předci. Přitom se jedná o přírodní a šetrné prostředky, které jsou vyzkoušené po staletí. Takovým je například i takzvaná Bachova terapie a aromaterapie vycházející z jednoduché myšlenky – a totiž, že pokud jsme v pohodě psychicky, je zdravé také naše tělo. A naopak; jestliže se potýkáme s nějakými psychickými potížemi, lze očekávat, že se objeví i oblasti našeho těla.

Bachky nebo Bachovky, přesně tak se Bachovým kapkám někdy přezdívá.

Jsou tvořené osmatřiceti základními květovými esencemi. Tyto jednodruhové esence pochází z divoce rostoucích květin, keřů a stromů. Výroba pravých Bachových kapek však není vůbec jednoduchá, protože k tomu, aby měly ten správný účinek, je potřeba zachovávat přesně daný a přísný postup. To například znamená, že květové esence se připravují zásadně jen z plně rozvitých květů, které se sbírají bez doteku lidské ruky, a jejichž životní energie přechází do pramenité vody.
 

bachovy-krizove-esence-kapky-neutral-neklid bachovy-krizove-esence-kapky-neutral-trema

Zvláštní postavení mají potom takzvané krizové esence. Vzhledem k tomu, že jsou určeny pro použití ve vypjatých situacích, jsou známé i pod názvem krizové kapky nebo krizovky. Bylo stanoveno padesát běžných životních krizí, jimiž lidé prochází, a od nich se odvíjí i speciální kombinace květových esencí, které tu kterou krizi pomáhají zvládnout a obnovit znovu psychickou rovnováhu. Každá z osmatřiceti květových esencí má potenciál ovlivnit a podpořit jiný aspekt psychického potenciálu člověka, výsledkem čehož je účinná krizová terapie.

Krizové esence se dají užívat jak před stresem (například když se obáváte situace, která má teprve nastat), tak poté (v případě, že se například dozvíte špatnou zprávu). V obou případech vytváří terapeutické spojení mezi materiální a spirituální stránkou osobnosti. Když je totiž šťastná mysl, tělo ji následuje.