Stres je zabiják, který vám krade pohodu i zdraví

Stres je zabiják, který vám krade pohodu i zdraví Nejspíš jste v něm tak často, že už vám to přijde téměř normální. Ale dlouhodobý stres dokáže rozmetat nejen psychickou pohodu i nenávratně poničit zdraví. Víte, jak ho zvládat a co vám pomůže?
Situace, kdy vám zemře partner nebo dítě. Rozvod. Ale třeba i odchod do důchodu, svatba, nebo dokonce i Vánoce. To všechno jsou situace, které podle psychologů vedou k nezanedbatelnému stresu. Jejich výčet je samozřejmě mnohem delší, ale důležité je uvědomit si, že ačkoli má většina lidí stres spojený s negativními událostmi, do stresu nás dostávají i události, které můžeme vnímat jako pozitivní a těšit se na ně.

Trápí Vás stres a ničí vám zdraví vsaďte na Bachovy esence !

I když se v jednadvacátém století stres stal v podstatě standardní součástí našich životů a považujeme ho už téměř za něco normálního, buďte si jistí, že naše tělo to tak rozhodně nevnímá. Stres v nás má vyprovokovat reakci „bojuj, nebo uteč“, která nám v extrémních situacích zachrání život, ale náš organismus není stavěný na to, aby se nacházel v permanentním stresu, a tedy i v nepřetržitém napětí.

Padání vlasů i výpadky paměti

Ve stresu prudce narůstá hladina hormonu kortizolu, který se promítá do mnoha oblastí a zásadně ovlivňuje naše fungování. Tušili jste například, že dlouhodobě zvýšená hladina kortizolu zvyšuje chuť k jídlu, takže pokud budete ve stresu, vaše snahy o udržení štíhlé postavy nebo dokonce o zhubnutí jsou odsouzeny k nezdaru? Stres také významně zvyšuje riziko, že vás postihne srdeční onemocnění, může za dlouhodobou nespavost, nebo například za bolesti hlavy. Mezi méně známé příznaky vystavení se stresu patří třeba i vypadávání vlasů, potíže s pamětí, kožní problémy (kromě toho, že je může vyvolat, může ty probíhající, jako je třeba lupenka, výrazně zhoršit) nebo předčasné stárnutí.


  • Obrovský vliv má stres také na naši střevní mikroflóru. Ostatně není náhodou, že když jsme ve stresu, mluvíme o „staženém žaludku“ nebo o tom, že se nám „pohoupal žaludek.“ Střevní mikrobiom obsahuje obrovské množství „dobrých“ bakterií a dalších mikroorganismů, které jsou naprosto klíčové pro naše zdraví. Stres však mění fungování střev, čímž ovlivňuje i mikrobiom.

  • Jestliže si myslíte, že v podstatě jedinou nepříjemností, kterou porušená rovnováha mikrobiomu způsobuje, jsou problémy se zažíváním, jste na velkém omylu. Vědci totiž například dokázali, že s poškozeným mikrobiomem souvisí změny nálady a může být například i příčinou vzniku deprese. Protože se v důsledku stresu stávají střeva prostupnější pro toxiny, zvyšuje se zanětlivost a zánět se poté může objevit prakticky kdekoli v těle.

Vsaďte na Bachovy esence Antistres

bachovy-krizove-esence-kapky-neutral-antistres

Pomoci sami sobě od stresu není v dnešní uspěchané době vůbec jednoduché a hodí se proto své tělo podpořit. Takovým prostředkem jsou i Bachovy kapky na stres, které vrací mysli vyrovnanost a tím působí blahodárně na celý organismus. Bylinné kapky proti stresu jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a představuje ideální způsob, jak se zbavit tělo stresové zátěže. Bachovy krizové kapky Antistres vám nejen pomohou zvládnout pocity stresu a vyrovnat se s nimi, ale čelit jeho následkům a vrátit organismu tolik potřebnou rovnováhu. Hyperaktivita, napětí, nervozita, úzkost, obavy – to všechno jsou typické projevy stresu, se kterými si Bachovky dokáží poradit šetrným a přirozeným způsobem. Vraťte do svého života klid a harmonii!